проталіс protalis

Як завагітніти при нерегулярному циклі?

проталіс protalis

Це запитання – одне з найпоширеніших, оскільки проблема дуже часто зустрічається у жінок, які мріють про дитину. Якщо виникає таке запитання, отже, в репродуктивній жіночій системі стався збій, і перше, що мусить зробити жінка, – це звернутися до лікаря. За медичною статистикою, нерегулярний цикл – симптом ймовірного безпліддя, тому чим раніше жінка почне вирішувати цю проблему, тим менше у неї в майбутньому буде приводів цікавитися, чи можливо завагітніти при нерегулярних місячних.

Регулярність менструального циклу вираховується за кількістю днів. Якщо патологій немає, то цикл має становити 21-35 днів.

Порушенням менструального циклу є:

 • Зміна тривалості менструального циклу (дисменорея): подовження циклу – понад 35 днів (опсоменорея) і вкорочення – менше 21 дня (пройоменорея).
 • Зміна тривалості менструації: менш як 3 дні (олігоменорея) і понад 7 днів (поліменорея), аж до безперервних кровотеч.
 • Зміна обсягу крововтрати: мізерні місячні (гіпоменорея) або занадто рясні, виділення крові зі згустками (гіперменорея).
 • Болісні менструації (альгодисменорея).
 • Повна відсутність менструацій протягом понад шести місяців (аменорея).
 • Міжменструальні кров’янисті виділення (метрорагія)
проталіс protalis

Є кілька основних причин нерегулярних місячних: 

 1. Найчастіше це збій у роботі гормонів, оскільки весь процес менструального циклу проходить під їхнім контролем. Естроген регулює ріст ендометрія, прогестерон разом з естрогеном піклуються про те, щоб шар, який вистилає матку зсередини, був потрібної товщини та якості, аби прийняти запліднену яйцеклітину. Раз на місяць ендометрій відторгається – починається менструація. Найчастішою причиною нерегулярних місячних є полікістоз яєчника – патологія, при якій унаслідок занадто високого рівня в жіночому організмі чоловічих гормонів не відбувається процес овуляції й недозрілі яйцеклітини утворюють наповнені рідиною фолікули. При цьому захворюванні найчастіше спостерігаються рідкісні менструації або їх відсутність.
 2. Маса тіла може впливати на регулярність циклу. Занадто велике збільшення ваги може спровокувати підвищення рівня деяких гормонів, тому будуть пригнічуватися інші гормони.
 3. Проблему можуть зумовити ушкодження гіпофіза (придаток головного мозку). Тому лікарі при нерегулярному циклі просять зробити рентген гіпофіза та турецького сідла.
 4. Вишкрібання, викидні, аборти та захворювання репродуктивної системи (ендометріоз, поліпи, кісти тощо) теж можуть бути причинами збою в менструальному циклі.
 5. Нерегулярний цикл місячних може спостерігатися у жінок, які постійно недосипають і перебувають у стані стресу або хронічної втоми.
 6. При низькому імунітеті, при зловживанні алкоголем і палінні також можуть спостерігатися нерегулярні місячні.
 7. Якщо жінка приймала оральні контрацептиви, а потім припинила їх застосовувати, то менструальний цикл збивається.

Оскільки причини збоїв можуть бути різними, відповідно, щоб відновити регулярність менструального циклу, необхідно з’ясувати, в чому саме полягає проблема, і знайти найефективніші шляхи її вирішення. Зробити це може тільки лікар. Тому в першу чергу варто записатися на прийом до гінеколога, який проведе огляд, призначить необхідне обстеження і вже на основі отриманих результатів розробить оптимальну схему лікування.

Завагітніти при нерегулярному циклі загалом можливо, однак слід розуміти, що шанси на успішне зачаття помітно зменшуються. Крім того, зростає ризик ускладнень під час вагітності.

проталіс protalis

На який день після місячних можна завагітніти при нерегулярному циклі?

Щоб зрозуміти, на який день після місячних можна завагітніти при нерегулярному циклі, треба визначити час овуляції. Найпростіше і найзручніше спробувати зробити це за допомогою тесту на овуляцію. Для цієї мети з кількох циклів беруть найкоротший, від його тривалості віднімають 17. Отримане число стане датою першого тестування, відраховуючи від початку останньої менструації. Аналізуючи зміни відтінків на смужці тесту, можна вибрати оптимальний день для запліднення – коли проявилися дві чіткі смужки. Певна незручність цього методу пов’язана з необхідністю проводити подеколи і до 10 тестів, поки не з’явиться результат.

Точно визначити момент овуляції, тобто в які дні місяця можна завагітніти при нерегулярних місячних, допоможе УЗД. При цьому методі лікар відстежує ріст фолікула за весь період циклу. Перший огляд проходить на 7-8 день, наступний – на 10-12, потім за рішенням лікаря – через 1-2 дні. Коли фолікул досягає 18-21 мм, час готуватися до зачаття.

А найточніший спосіб визначення моменту виходу яйцеклітини – лабораторний аналіз крові. Здавати її доведеться не один раз протягом циклу. Так визначаються рівні лютеїнізуючого гормону і прогестерону, які змінюються певним чином перед овуляцією.

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один з наших досвідчених експертів залюбки надасть вам зворотний зв’язок у найстисліші терміни.​