проталіс protalis

Чи можна завагітніти при молочниці?

проталіс protalis

Молочниця, або вагінальний кандидоз, – гінекологічне захворювання, на яке можуть страждати як жінки, так і чоловіки. Свою назву ця патологія отримала через білі виділення, що нагадують сир. Захворювання може передаватися під час статевого контакту, але не має ніякого відношення до венеричних хвороб. За статистикою приблизно 45% жінок постійно потерпають від молочниці. 

В організмі людини відсутній абсолютний імунітет до грибків, але якщо здоров’я жінки в нормі, наявність в організмі грибка кандида може ніяк не даватися взнаки. Однак у разі виникнення певних проблем зі здоров’ям грибок починає активно розмножуватися і поширюватися в організмі, що призводить до різних негативних наслідків, молочниця може навіть стати причиною безпліддя. 

Найчастішими причинами виникнення молочниці є: 

 1. Зміна гормонального стану організму, зокрема внаслідок порушення роботи щитоподібної або підшлункової залози.
 2. Ослаблення імунітету, як правилочерезпостійний стрес, перевтому, незбалансоване харчування, брак вітамінів. 
 3. Прийом антибіотиків або кортикостероїдів.
 4. Прийом препаратів для лікування онкології.
 5. Недотримання інтимної гігієни.
 6. Носіння синтетичного одягу, застосування дуже концентрованих гелів для душу абозасобів,що змінюють кислотність у піхві. Також причиною розвитку молочниці можуть стати гігієнічні прокладки та тампони. 

Під впливом будь-якого із цих факторів може відбутися активація дріжджових грибків, що призводить до появи місцевого запалення. Клінічні прояви хвороби досить неприємні і мають нав’язливий характер: сильний свербіж, подразнення в зоні статевих органів і рясні білуваті виділення. 

Молочниця заважає жінці завагітніти в разі, якщо у неї: 

 • прихована форма цього захворювання; 
 • хронічна стадія захворювання; 
 • при виявленому захворюванні лікування не проходив її партнер. 

Тяжкі форми молочниці можуть навіть стати причиною безпліддя, оскільки грибок здатен заселити не лише піхву, а й інші органи. У деяких випадках великі колонії грибка фізично блокують овуляцію: грибок розмножується в маткових трубах, яєчниках і матці, унеможливлюючи вихід яйцеклітини під час овуляції. 

До того ж під час розмноження грибок кандида порушує структуру ендометрію матки. У цьому випадку запліднена яйцеклітина не може прикріпитися до стінки матки. 

Ще одна причина непрямого впливу молочниці на розвиток безпліддя – підвищення кислотності піхви. Занадто висока кислотність згубна для сперматозоїдів, і вони не можуть дістатися до яйцеклітини. 

Крім того, грибкова інфекція досить часто є супутницею тяжких ендокринних порушень, імунодефіцитів і запальних захворювань жіночої репродуктивної системи, при яких завагітніти вкрай важко. 

Незважаючи на те, що грибки вражають слизові оболонки статевих шляхів жінки, молочниця не впливає на менструальний цикл і функцію яєчників, тож завагітніти при молочниці все-таки можна, особливо якщо вона має легку форму (такий перебіг хвороби зазвичай не супроводжується постійними симптомами, а має клінічні прояви лише в період загострень). Однак якщо зачаття відбулося на тлі прогресуючого захворювання, підвищується ризик мимовільного аборту (викидня). Поширення грибка знижує імунітет і провокує запальні захворювання. При проникненні мікроорганізмів до плода нічого доброго чекати не доводиться. Вони здатні викликати внутрішньоутробні патології, що порушують подальший розвиток ембріона. 

Якою є ймовірність завагітніти при молочниці, передусім залежить від загального стану жіночого організму, наявності проблем зі статевою або ендокринною системою, а також від ступеня тяжкості й поширеності інфекційного процесу. 

Кожній жінці варто пам’ятати, що: 

 1. Якщо вона планує вагітність, заздалегідь необхідно пройти повне обстеження, особливо на приховані інфекції.
 2. Якщо з’явилися незвичайні виділення або дискомфорт і неприємні відчуття у промежині або статевих органах (симптоми молочниці), слід якомога швидше звернутися до лікаря.
 3. Якщо вона користується протизаплідними засобами досить тривалий час, вони можуть порушити гормональний баланс, який зумовить розростання грибка і загострення молочниці. 

Якщо молочниця веде до безпліддя, єдиний вихід із ситуації – це комплексне лікування грибкової інфекції, причому тільки під наглядом лікаря-гінеколога. Щоб відновити організм, може знадобитися досить тривале застосування медичних препаратів і лікування обох партнерів. 

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один з наших досвідчених експертів залюбки надасть вам зворотний зв’язок у найстисліші терміни.​