проталіс protalis

Шанси завагітніти після спіралі

проталіс protalis

Внутрішньоматкова спіраль є дуже широко поширеним методом захисту від небажаної вагітності завдяки простоті, ефективності та тривалості дії. Принцип її акивності базується на використанні металевих ниток, що перешкоджають руху сперматозоїдів і прикріпленню яйцеклітини, і не впливає на фертильний цикл жінки. Тому жіночий організм після видалення спіралі продовжує функціонувати у звичайному ритмі, без перешкод для зачаття дитини. 

Що стосується питання, коли можна зачати дитину після видалення внутрішньоматкової спіралі, то шанс завагітніти в перший місяць мають близько 30% жінок, близько 60% жінок можуть завагітніти тільки через три місяці після вилучення спіралі і 10% намагаються зачати дитину протягом 12 місяців. 

Насправді, якщо жінка вирішила видалити спіраль, щоб завагітніти, то зробити це варто завчасно, за кілька місяців до передбачуваного зачаття, оскільки гінекологи радять почекати із зачаттям близько 4 місяців після вилучення спіралі (на цей період слід віддати перевагу сексу з презервативом) для того, щоб слизова матки могла повністю відновитися. Навіть при неускладненому застосуванні спіралі і безпроблемному її видаленні залишаються мікротравми на внутрішніх поверхнях матки, які є потенційним джерелом запалення, що може призвести до проблем аж до викидня.

Щоб швидко завагітніти після видалення внутрішньоматкової спіралі, лікарі рекомендують дотримуватися правильного алгоритму дій, а саме: 

– видалити спіраль до закінчення терміну її дії; 

– утриматися від сексуальних контактів протягом місяця після зняття спіралі; 

– після активізації статевого життя використовувати альтернативні засоби, щоб не завагітніти, краще бар’єрні (презерватив) або хімічні (вагінальні свічки), а не гормональні. 

– не планувати вагітність після вилучення спіралі протягом декількох місяців – до нормалізації гормонального фону; 

– пройти медичне обстеження і провести профілактичний курс вітамінотерапії, наприклад, за допомогою Проталісу; 

Спроба завагітніти одразу після видалення спіралі може призвести до загрози викидня, особливо небезпечним є перший триместр. Подібних небажаних наслідків слід уникати, дотримуючись рекомендованого лікарем часу статевого спокою, використання презерватива.

Якщо жінка після видалення спіралі не може завагітніти понад рік, це може вказувати на те, що за час перебування в матці крім протизаплідного ефекту спіраль мала побічний ефект щодо дітородних органів: 

  • ендометрій(шар клітин, що вистилає внутрішню поверхню матки) під дією речовин, які виділяються спіраллю, трохи стоншився і більше не є цілісною здоровою тканиною; 
  • під час вилучення внутрішньоматкова спіраль трохи травмувала як ендометрій, так і внутрішню частину шийки матки; 
  • яєчники під впливом лікарських елементів спіралі припиняють продукувати жіночі статеві гормони, як наслідок цикл розвитку яйцеклітини після зняття контрацептиву порушився. 

Також причинами того, що жінка не може завагітніти після видалення спіралі, можуть бути гормональні порушення; несумісність партнерів (можливо, у жінки виробляються антиспермальні антитіла, які заважають зачаттю); спайковий процес у маткових трубах. 

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один з наших досвідчених експертів залюбки надасть вам зворотний зв’язок у найстисліші терміни.​