проталіс protalis

Чи можна завагітніти при міомі матки

проталіс protalis

Плануючи вагітність, чимало жінок дізнаються про наявність у них міоматозних вузлів і починають панікувати – чи не стане це причиною безпліддя. Діагноз «міома матки» часто ставиться і при вагітності, що також лякає майбутніх мам. 

Однозначно відповісти на запитання, через що виникає міома, неможливо. Причини різні: починаючи з інфекційно-запальних захворювань жіночої статевої сфери і закінчуючи спадковою схильністю по материнській лінії. До провокуючих чинників належать ендокринні та аутоімунні захворювання, ожиріння та різні оперативні втручання в порожнині матки (інструментальні аборти, діагностичні вискоблювання, видалення поліпів), які жінка перенесла раніше.  

Усупереч побоюванням багатьох жінок, що міома сама собою дорівнює безпліддю, це не так, хоча лікарська практика свідчить, що жінкам з цим захворюванням буває досить непросто зачати дитину. Усе залежить від кількості, розташування і розмірів міоматозних вузлів. 

Нерідкісними є випадки, коли міома здавлює маткові труби, що заважає пересуванню сперматозоїдів і порушує овуляцію. Відповідно, в цьому випадку міома може бути причиною безпліддя. Якщо вагітність усе ж таки настала, то міома може стати причиною збільшення скорочення матки, порушити кровообіг і таким чином спровокувати викидень. Великі розміри міоми можуть призвести до передчасних пологів, а також вплинути на ріст і розвиток плода. 

Що стосується шансів завагітніти при міомі матки, то лікарська практика свідчить, що важче зачати дитину жінкам з субмукозною міомою (збільшується в напрямку порожнини матки) – частота настання вагітності в цьому випадку зменшується у 4 рази. До того ж у них підвищена частота викиднів і ускладнень при вагітності. А  при інтрамуральному розташуванні міоми (більша частина вузла міститься в товщі стінки матки) ймовірність зачаття зменшується майже на 40%  порівняно з жінками, у яких немає міоми матки. Жінкам, у яких виявлено вузол на ніжці, не рекомендується вагітніти, оскільки такі утворення здатні перекручуватися, що призводить до некрозу вузла й може викликати перитоніт. 

Найчастіше вагітність не настає через те, що: 

  • пухлина локалізована поряд з шийкою матки; 
  • розмір міоми перевищує 8 см;
  • вік жінки більше 45 років;
  • збільшений матковий тонус.

Якщо у жінки діагностували міому, вона може намагатися зачати дитину протягом року. Після 40 років цей період скорочується вдвічі. Якщо за цей час запліднення не відбулося, слід починати терапію.

Про те, які саме методі лікування показані і наскільки швидко можна завагітніти у вашому конкретному випадку, розповість лише лікар-гінеколог, який ознайомиться з результатами ваших клінічних досліджень. У будь-якому випадку краще не ризикувати ні своїм здоров’ям, ні здоров’ям майбутнього малюка, а провести всі рекомендовані лікарем діагностичні процедури і пройти повний курс лікування міоми матки до вагітності. 

Якщо вагітність при міомі матки вже настала, то жінка потребує постійного нагляду гінеколога, щоб по можливості запобігти викидню й  розвитку ускладнень. У деяких випадках невелика міома матки не перешкоджає нормальному перебігу вагітності та пологам, але це не відміняє уважного ставлення до свого здоров’я під час виношування малюка і суворого виконання всіх рекомендацій лікаря.

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один з наших досвідчених експертів залюбки надасть вам зворотний зв’язок у найстисліші терміни.​