проталіс protalis

Первинне безпліддя

проталіс protalis

Жіночим безпліддям називають неможливість жінки до зачаття в дітородному віці. Безпліддя може бути первинними вторинним. Термін «первинне безпліддя» означає, що пацієнткам не вдається завагітніти протягом року, і раніше у них не було успішних вагітностей. Вторинне безпліддя відрізняється від первинного тим, що у жінок, яким не вдається зачати, раніше вагітність була. Також виділяють: абсолютне безпліддя – вагітність у цьому випадку виключена повністю, і інфертильність – безпліддя, зумовлене невиношуванням.

Причинами первинного безпліддя у жінок можуть бути: 

– Аномалії розвитку жіночих статевих органів, при яких настання вагітності або статевий акт неможливі. 

– Запальні захворювання органів сечостатевої системи. Так, після гострого запального процесу можуть виникнути спайки, що призводить до непрохідності маткових труб. Також спайкові процеси можуть початися після операцій (видалення апендициту, резекція  яєчників, міомектомія тощо). 

– Ендокринні порушення, міоми і поліпи в матці, ендометріоз статевих органів, порушення функції яєчників і гіпофіза, порушення функції надниркових залоз, порушення функції щитоподібної залози, метаболічний синдром, пухлини яєчників. 

– Проблеми психологічного характеру. Згідно зі статистикою близько 30% проблем з безпліддям полягають у впливі на пацієнтку психологічних чинників: шоку, стресів, великої перевтоми, переживань тощо. З цією проблемою успішно борються психологи і психотерапевти. Іноді пара, яка дуже хоче мати дітей і неабияк переживає через невдалі спроби, «відпустивши» цю ситуацію, швидко досягає бажаного результату. 

– Імунологічні проблеми, коли наявність у жіночому організмі антитіл до сперматозоїдів перешкоджає процесу запліднення. Під впливом антитіл сперматозоїди стають малорухомими, їх проходження в організмі жінки утруднюється. 

Крім того, медики причини безпліддя у жінок поділяють за факторами: шийний, матковий, трубний, яєчниковий. 

Шийний фактор. Якщо є патологічні зміни шийки матки або слизу, це перешкоджає нормальному просуванню сперматозоїдів. Деякі операції можуть спровокувати звуження шийного каналу, що також не дає можливості сперматозоїдам нормально просуватися до матки. Шийка матки може бути запалена або слиз шийки матки може бути не сумісним зі спермою. 

Матковий фактор. Аномалії розвитку матки, наявність у ній пухлин, поліпів, спайок. 

Трубний фактор. Аномалії структури маткових труб, спайки, можуть порушити їхню нормальну прохідність. Непрохідність може бути не в самій матковій трубі, а між яєчником і трубою. 

Яєчниковий фактор. Порушення овуляції, що може відбуватися через порушення функцій гіпофіза, щитоподібної залози або надниркових залоз, через емоційні розлади і стреси, через порушення харчування (ожиріння або швидке зменшення ваги), через дуже велике фізичне навантаження тощо. 

Первинне безпліддя у жінок потребує ретельної і всебічної діагностики: 

 1. Консультація гінеколога. Лікар проводить гінекологічний огляд, збирає дані про раніше перенесені захворювання, уточнює характер менструального циклу жінки. 
 2. Аналізи на інфекції статевої системи. У 80-90% випадків безпліддя розвивається внаслідок запальних захворювань і їхніхускладнень. Тому жінці необхідно здати аналіз  нахламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, цитомегаловірус, герпес, трихомоніаз, токсоплазмоз, гонорею. 
 3. УЗД. Дослідження проводятьу 1-й, 2-й і 3-й  фазі менструального циклу, щоб оцінити стан матки, яєчників та інших органів репродуктивної системи. 
 4. Дослідження на гормони. Лабораторні аналізи допоможуть виявити або виключити ендокринний фактор безпліддя.
 5. Гістеросальпінгоскопія або гістеросальпінгографія. Це інструментальні методи діагностики, що дозволяють досліджувати прохідність матки і маткових труб за допомогою рентгеноконтрастної  речовини. 
 6. Гістероскопія. Процедура,що полягає у вивченні внутрішнього стану матки за допомогою оптичного приладу. 
 7. Лапароскопія. Малоінвазивне діагностичне втручання, що дозволяє візуалізувати внутрішні органи репродуктивної системи жінки за допомогою лапароскопа для точної постановки діагнозу. 

Метод лікування первинного безпліддя визначається причиною, що його викликала. 

Медикаментозне лікування застосовується при: 

 • ендокринній безплідності і базується на прийомі препаратів, що містять гормони. Якальтернативнийваріант може бути рекомендований Проталіс – негормональний комплекс, що сприяє відновленню і поліпшенню репродуктивної функції у жінок; 
 • безплідді, спричиненому інфекційними захворюваннями (антибіотикотерапія);
 • імунологічному безплідді (призначають антигістаміни і кортикостероїди). 

Хірургічні методики лікування ефективні при патологіях маткових труб і матки. Йдеться про малоінвазивні операції, що проводяться в умовах стаціонару, але реабілітаційний період короткий – 3-5 днів. 

Якщо традиційні способи лікування виявляються неефективними, то вдаються до допоміжних репродуктивних технологій. До таких належать: 

 • запланований статевий акт;
 • штучна внутрішньоматкова інсемінація (введення сперматозоїдів у матку штучно, за допомогою катетера); 
 • екстракорпоральне запліднення (яйцеклітину запліднюють у лабораторних умовах, а отриманий ембріон переносять у матку); 
 • донорство ооцитів (статевих клітин); 
 • ін’єкція сперматозоїда в яйцеклітину;
 • сурогатне материнство.

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один з наших досвідчених експертів залюбки надасть вам зворотний зв’язок у найстисліші терміни.​